Kuidas Aktsent OÜ alguse sai..

Mööbliga olen kokku puutunud juba päris varajases lapsepõlves, kui minu isa töötas puidutöökojas tislerina, saatuse tahtel olin ma oma isa õpilane ka põhikooli ajal, kus ta andis poistele tööõpetust. Nõukogude aeg sai läbi ja maad hakkas võtma eraettevõtlus. Minu vanemad asutasidki mööbliettevõtte 1987. aastal ja sedasi minu nooruspõlv jätkus käsikäes puidu ja mööbliga.

Nooruspõlves tärkas minus huvi ka antiikmööbli ja üldse vanavara vastu, mida ma siis oma oskustele vastavalt püüdsin korda teha, nii kuidas õnnestus. Antiik ja vanavara nagu oleks mind armastanud samamoodi nagu mina seda armastasin ja see liikus minu juurde nagu iseenesest, ilma et ma oleks pidanud erilist vaeva nägema. Nõnda sai ühel hetkel otsustatud, et mööbli restaureerimist oleks otstarbekas õppida professionaalsel tasemel.

Asusin õppima Tartu Kõrgemasse Kunstikooli Pallas mööbli restaureerimise ja kujundamise õppesuunale. Tegemist oli kooliga, mille õppekavasse kuuluvad enamus aineid, mis puudutavad kunstivaldkonda, väga palju õpetati joonistamist, maalikunsti, kompositsiooni, skulptuuri, erinevaid trükitehnikaid, graafikat.

Õppeasutuse ma lõpetasin aastal 2007. Kunstikooli aegadest on mulle jäänud hingelähedaseks ka väga maalikunst, mida ma olen vahelduva eduga harrastanud, kuid põhitegevusalaks on olnud ikkagi mööbel nii uuel kui vanal kujul, põhiliselt töötades oma vanemate loodud ettevõtetes.

Jõudis kätte aeg, kus mul tekkis soov oma vanemate rada jätkata, kuid juba oma enda ettevõttes nimega Aktsent, mis on loodud 2023 aastal. Firma nimi Aktsent tuleneb suurelt osalt kunstivaldkonnas pärineval väljendil, nimelt kasutatakse aktsenti kas mõne maali, kompositsiooni, skulptuuri või eksklusiivse mööblieseme puhul rõhuasetusena, mis hakkab mõjuma vaatajale eriliselt meeldejäävana. Selle nimevaliku puhul olen ma tänuvõlgu oma kunagisele maaliõpetajale , kes mulle nimelt väga puust ja punaseks selgitas, et aktsent on pisike oranž ruuduke suure musta ruudu sees ja sealt see Aktsendi ajalugu lõpuks firma näol alguse on saanud ja selle targa õpetuse olen ma otsustanud ettevõtte logo näol tuua klientideni.

Rõõm oleks koostööd teha klientidega, kes väärtustavad nii mööbli kui ka interjööri puhul kvaliteeti ja omapära, looduslikke naturaalseid materjale ning peavad lugu esemetest millel on oma ajalugu rääkida.

– Urmas Rusanov
Juhataja

Võtke meiega ühendust

Kui teil on pakutavate teenuste osas küsimusi või soovite osta müügisolevaid tooteid, võtke julgelt ühendust. Kasutage selleks kõrvalolevat kontaktvormi, helistage +372 5346 6145 või kirjutage urmasrusanov9@gmail.com.